۷ اشتباه رایج که والدین هنگام خواباندن نوزاد مرتکب می شوند

خواباندن نوزاد ترفندها و باورهای غلطی درباره خودش دارد. برای اینکه کودک شما راحت بخوابد بهتر است به نکاتی توجه کنید که در این مقاله به آنها پرداختیم و در صورت لزوم حتما با روانشناس کودک یا پزشک متخصص مشورت کنید تا راه های بهتری پیدا کنید.

بین شب و روز فرق ایجاد نکنید

یکی از رایج ترین اشتباهاتی که بسیاری از والدین در هنگام خواب با نوزادان مرتکب می شوند تفاوت بین ساعت های شب و روز را برای کودک از بین می برند. اگر عادت دارید همیشه اتاق کودک خود را تاریک نگه دارید یا برعکس ، چراغ ها همیشه روشن هستند ، شما کارهای درستی را برای ساعت بیولوژیکی کودک انجام نمی دهید.

بدن انسان به گونه ای تنظیم می شود که از همان ابتدا با فرا رسیدن شب و تاریکی هوا ، هورمون های خواب را ترشح می کند و با فرا رسیدن روز از خواب بیدار می شود.

اگر با روشن کردن چراغ های شبانه ساعت های روز را روشن کنید یا با عقب کشیدن پرده ساعات شب را افزایش دهید ، در واقع ریتم طبیعی کودک خود را بهم می زنید و ساعت خواب و بیداری او را با هم عوض می کنید.بنابراین ، شب چراغ ها را خاموش کنید و در طول روز جلوی نور خورشید را نگیرید.

انتخاب رنگ ملایم برای سرویس خواب

برخی والدین از نکات مهم روانشناختی که حتی در هنگام انتخاب لوازم کودک نیز باید مورد توجه قرار گیرند ، بی اطلاع هستند.

یکی از این نکات این است که هنگام خرید سرویس خواب نوزاد ، نباید به دنبال هر مدل و رنگی باشید.

به خصوص مدل هایی با لبه های تیز و رنگ های روشن. همانطور که مدل پوشک و رنگ آن می تواند در وضعیت کودک شما تأثیر بگذارد ، رنگ سرویس خواب نیز او را آرام یا بی قرار می کند.

سعی کنید به دنبال رنگ های ملایم و آرامش بخش برای رنگ سرویس خواب کودک باشید و از انتخاب رنگ های روشن خودداری کنید.

خوابیدن در کنار کودک خطرناک است!

خوابیدن در کنار کودک علاوه بر اینکه او را به بازوهای خود عادت می دهد ، خطرناک است. خطر این امر این است که ممکن است به خواب رفته و کودک در آغوش شما خفه شود. همچنین اگر کم خواب هستید ، نباید به کودک شیر دهید زیرا ممکن است کودک به خواب رود و ممکن است خفه شود. کودک شما در رختخواب خود خوابیده و بهتر است او را به این حد عادت دهید.

بگذارید فرزندتان خسته شود !

اگر مرتباً سعی کنید کودک خود را در ساعات بیداری مجبور به خوابیدن کنید و اجازه ندهید او به اندازه کافی خسته شود و خودش بخوابد ، خواب کودک را دشوار می کنید.

یکی از توصیه های والدین این است که اجازه دهند فرزندشان در طول روز تحرک داشته باشد تا شب بتواند راحت بخوابد.

البته فعالیت در مورد نوزادان صدق نمی کند و این مربوط به کودکان بزرگتر است که باید راهی برای تخلیه انرژی خود پیدا کنند و اجازه ندهند تمام ساعت ها را در خانه به تماشای تلویزیون و تبلت بگذرانند.

اما در مورد نوزادان ، آنها نباید مجبور به خواب شوند.

در انتخاب سیسمونی از رنگ های آرامش بخش استفاده کنید

قانونی که در مورد سرویس خواب نوزاد گفته شد. خرید سیسمونی کودک نیز همین است.

سیسمونی کودک باید دارای رنگ های آرامش بخش و ملایم باشد تا آرامش خاطر و احساس خوبی را برای شما و کودک فراهم کند و یک فضای راحت برای خواب فراهم کند.

بنابراین ، هنگام انتخاب ضروری ترین تجهیزات سیسمونی کودک ، علاوه بر استاندارد و با کیفیت بودن ، حتما به گزینه آرامش بخش نیز توجه کنید مثلا برای انتخاب روتختی کودک می توانید از این لینک دیدن و این طرح ها انتخاب کنید

بگذارید کودک خودش را آرام کند

برخی از روانشناسان معتقدند که در ماههای اول زندگی باید بلافاصله پس از گریه کودک را بغل کرد.

برخی دیگر می گویند این مانع از یادگیری خوابیدن کودک به تنهایی می شود.

پیشنهاد آنها این است که اگر کودک شما در طول شب بیدار شد و گریه کرد ، در حالی که مطمئن هستید او مشکلی ندارد و گرسنه و خیس نیست ، چند لحظه به او فرصت دهید تا خودش را آرام کند و در غیر اینصورت ، با او همراه شوید.

علاوه بر این نکات ، با متخصص خود مشورت کنید تا بتواند در این مورد رفتار بهتری داشته باشد. زیرا بعضی اوقات می توانید برخی از ناهنجاری های رفتاری را در میان کودکانی که در کودکی بغل گرفته نشده اند را مشاهده کرد

کودک را به عادات غلط، عادت ندهیم

داشتن روال قبل از خواب برای کودک متفاوت از عادت دادن او به موارد خاصی است.

به عنوان مثال ، بهتر است کودک خود را برای خوابیدن طولانی تکان ندهید. زیرا او عادت دارد اینگونه تکان بخورد و اگر شب او را تکان ندهید ، در خوابیدن مشکل دارد.

همچنین ، او را به گوش دادن به موسیقی قبل از خواب عادت ندهید ، زیرا گاهی اوقات موسیقی دقیقاً برعکس عمل می کند و باعث حواس پرتی و عذر او می شود. برای تمایز بین عادت و زندگی معمول ، بهتر است برای راهنمایی بیشتر از یک متخصص اطفال مشاوره بگیرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + چهارده =