۸ کاری که نمی توانید در Metaverse انجام دهید: نگاهی به این دنیای مجازی جدید

هر دنیای مجازی مجموعه ای از قوانین و مقررات منحصر به فرد خود را در مورد کارهایی که کاربران می توانند (و نمی توانند) پس از ورود به سیستم انجام دهند، دارد. در اینجا ۱۰ کاری وجود دارد که نمی توانید در Metaverse انجام دهید

متاورس چیست
Metaverse یک دنیای مجازی جدید است که به اینترنت راه یافته است. این یک محیط مشترک کامپیوتری است که در آن کاربران می‌توانند آواتارهای دیجیتالی دیگر افراد واقعی را کاوش کرده و با آنها تعامل داشته باشند. متاورس (همچنین با نام‌های واقعیت مجازی، دنیای مجازی یا دنیای سایبری نیز شناخته می‌شود) تا حدودی شبیه به بازی‌هایی مانند Second Life و دیگر محیط‌های نقش‌آفرینی آنلاین است، زیرا به کاربران اجازه می‌دهد شخصیت‌های جایگزین داشته باشند، با دوستان جدید ملاقات کنند و حتی خودشان را ایجاد کنند. شخصیت ها و شخصیت ها.

در واقع، شباهت‌های زیادی بین این جهان‌های مجازی مختلف وجود دارد که برخی از آنها به عنوان «کپی کردن تجربیات واقعیت مجازی» یاد می‌کنند. با این حال، در حالی که آنها ممکن است برخی از ویژگی ها را به اشتراک بگذارند، هر دنیای مجازی مجموعه ای از قوانین و مقررات منحصر به فرد خود را دارد که کاربران می توانند (و نمی توانند) پس از ورود به سیستم انجام دهند. در اینجا ۱۰ کاری وجود دارد که نمی توانید در Metaverse انجام دهید.

بدون رضایت نمی توانید به کسی دست بزنید

اولین قانون متاورس این است که شما نمی توانید آواتار دیگری را بدون رضایت آنها لمس کنید. این قانون اساسی بسیار مهم است زیرا تنها راه جلوگیری از حمله فیزیکی شخصی به کاربر دیگر و نقض قانون در دنیای مجازی است. بزرگترین سوال بسیاری از کاربران جدید هنگام ورود به Metaverse این است که “چگونه چیزها را لمس کنم؟” پاسخ این است، شما فقط باید آن را انجام دهید. اگر می‌خواهید چیزی را بردارید یا کسی را لمس کنید، باید “تلاش” کنید تا این کار را انجام دهید – و تنها در صورتی که طرف مقابل موافقت کند که او را لمس کنند، دست آواتار شما واقعا حرکت می‌کند.

شما نمی توانید علیه کسی از خشونت استفاده کنید

هر نوع خشونت در دنیای مجازی اکیدا ممنوع است. در حالی که این ممکن است بدیهی به نظر برسد، مهم است که توجه داشته باشید که نمی توانید از اسلحه، انفجار، نارنجک، یا حتی جادوهای جادویی علیه سایر آواتارها استفاده کنید. تنها راه دفاع از خود در متاورس فرار و/یا خروج از محیط مجازی است. تنها استثنای این قانون در صورتی است که شما در حال انجام یک بازی مبارزه ای هستید. در این حالت، قبل از شروع بازی، مجموعه ای از قوانین و هشدار به شما داده می شود که نمی توانید در دنیای واقعی به هیچ شکل خشونت آمیزی بپردازید.

شما نمی توانید آواتار دیگری داشته باشید

داشتن یک آواتار دیگر یکی از بزرگترین نه ها در متاورس است. در واقع، این موضوع آنقدر بزرگ است که بسیاری از دنیای مجازی این عمل را به کلی غیرقانونی کرده اند. دلیل این قانون این است که برخی از کاربران سعی می کنند آواتارهای دیگر را فریب دهند تا آنها را بفروشند. هنگامی که یک آواتار مالکیت شخصیت خود را امضا می کند، بازگرداندن آن بسیار دشوار است. با این حال، استثنائات نادری برای این قاعده وجود دارد.
به عنوان مثال، اگر در یک بازی نقش آفرینی شرکت می کنید، ممکن است این گزینه به شما داده شود که آواتار دیگری بخرید. این معمولاً از طریق مجموعه ای از اعتبارات درون بازی انجام می شود که با انجام ماموریت ها یا با خرج کردن پول واقعی به دست می آورید. اگر آواتار دیگری خریداری کردید، مطمئن شوید که فروشنده قانونی است و تمام قوانین بازی را رعایت می کنید.

شما نمی توانید قانون را زیر پا بگذارید یا هیچ یک از قوانین Metaverse را زیر پا بگذارید

بیشتر دنیای مجازی مجموعه ای از قوانین دارند که کاربران برای حفظ امنیت باید از آنها پیروی کنند. اگر کاربر یک قانون را زیر پا بگذارد، معمولاً به طور موقت یا دائم از بازی محروم می شود. اکثر دنیای مجازی کاربران را از هر چیزی از تبادل اطلاعات واقعی با دیگر کاربران گرفته تا استفاده از زبان توهین آمیز منع می کنند. بیشتر قوانین چیزهای بسیار ابتدایی هستند، مانند “آزار و اذیت دیگر آواتارها”، “اطلاعات از زندگی واقعی را به اشتراک نگذارید”، و “محصولات یا خدمات خود را تبلیغ نکنید”.

شما نمی توانید از کلماتی که ماهیت نژادپرستانه یا جنسی دارند استفاده کنید

بسیاری از دنیای مجازی یک خط مشی سختگیرانه «عدم سخنان مشوق عداوت و تنفر» دارند و کاربرانی را که از کلمات نژادپرستانه، جنسیتی یا تبعیض آمیز استفاده می کنند، برای همیشه ممنوع خواهند کرد. برخی از دنیای مجازی نیز قانونی دارند که نمی توان از کلماتی استفاده کرد که «مناسب خانواده» محسوب نمی شوند. یعنی اگر می‌خواهید با بچه‌های کوچک‌تر در دنیای مجازی بازی کنید، باید مراقب باشید از به کار بردن کلماتی که ممکن است در جامعه مؤدبانه توهین‌آمیز باشد، خودداری کنید.

شما نمی توانید محصول یا خدماتی را تبلیغ کنید که برای کاربران مضر تلقی شود

بسیاری از دنیای مجازی قوانین سختگیرانه ای در مورد محصولات و خدماتی که می توانید در بازی ارائه دهید، دارند. آنها به شما اجازه نمی دهند محصولاتی را که برای کاربران مضر می دانند تبلیغ کنید، که شامل همه چیز از محصولات تنباکو گرفته تا سلاح و مواد مخدر می شود. برخی از دنیای مجازی تنها به شما اجازه ارائه محصولات و خدماتی را می دهند که توسط ناظران تایید شده اند. برخی دیگر به شما اجازه ارائه محصولات و خدمات را می دهند، اما تنها در صورتی که تبلیغ کنندگان برای ورود به دنیای مجازی هزینه ای پرداخت کنند.
دنیای مجازی که اصلاً اجازه تبلیغات محصول یا خدمات را نمی دهند، معمولاً مجموعه ای از قوانین را در وب سایت خود ارسال می کنند که مشخص می کند چه چیزی را نمی توانید تبلیغ کنید. اگر این قوانین را نقض کنید، ممکن است برای همیشه از بازی محروم شوید.

شما نمی توانید برهنگی را به هر شکلی (از جمله هنری) نشان دهید.

در حالی که برخی از جهان های مجازی وجود دارند که به شما امکان نمایش برهنگی را می دهند، اکثر آنها اجازه هیچ گونه برهنگی را در بازی نمی دهند. دلیل اصلی این قانون این است که برخی از افراد از دنیای مجازی به عنوان مکانی برای کشف تمایلات جنسی خود استفاده می کنند و برهنگی می تواند به سرعت هر حس حریم خصوصی کاربران را از بین ببرد.
دنیای مجازی دارای طیف وسیعی از کاربران از جمله کودکان و نوجوانان است. بیشتر والدین نمی‌خواهند فرزندانشان برهنگی ببینند و بیشتر بزرگسالان هم نمی‌خواهند. در دنیای مجازی که حاوی برهنگی است، باید ۱۸ سال یا بیشتر سن داشته باشید. همچنین معمولاً فقط برهنگی هنری (مانند مجسمه‌ها، نقاشی‌ها و طراحی‌ها) را مجاز می‌دانند و همه غرفه‌داران را ملزم می‌کنند که حداقل ۱۸ سال سن داشته باشند.

تنها تبلیغاتی که خواهید دید مربوط به محصولات یا خدماتی است که برای کاربران ایمن هستند

دنیای مجازی با فروش تبلیغات به شرکت هایی که می خواهند محصولات و خدمات خود را به کاربران بفروشند، درآمد کسب می کند.
اکثر دنیای مجازی یک قانون سختگیرانه دارند که شرکت ها فقط اجازه می دهند محصولات و خدمات ایمن برای کاربران تبلیغ شوند. به خاطر داشته باشید که این تبلیغات اصلاً تبلیغاتی نیستند. این بسیار شبیه بیلبوردهایی است که در دنیای مجازی از آنها عبور می کنید. شما روی آن کلیک نمی کنید و به هیچ وجه به آن پاسخ نمی دهید. شما به سادگی از کنار آنها رد می شوید و به بازی ادامه می دهید. با این حال، اگر دنیای مجازی به شرکت ها اجازه می دهد تا روی تبلیغات خود کلیک کنند و کاربران را هدف قرار دهند، باید مراقب باشید که روی چیزی کلیک نکنید. این به این دلیل است که کلیک کردن بر روی تبلیغات در دنیای مجازی می تواند بسیار خطرناک باشد.
برخی از سازندگان بدافزار (نرم افزارهای مخرب) تبلیغات جعلی ایجاد کرده اند که شبیه تبلیغات واقعی هستند، اما وقتی روی آنها کلیک کنید، رایانه شما را با ویروس ها، جاسوس افزارها و سایر بدافزارها آلوده می کنند. و مهمتر از همه، تنها زمانی می توانید با دوستان خود بازی کنید که آنها به همان سرور شما متصل باشند.

ارز متاورس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.