۹ دلیل قانع کننده برای نوشیدن آب با شکم خالی

آب دارای خواص خاصی برای بهبود سلامت شما است. در اینجا فواید مختلف نوشیدن آب با معده خالی آورده شده است:

۱. آب پوست شما را بهبود می بخشد

کم آبی باعث ایجاد مشکلات متعددی می شود که یکی از آنها مشکل پوستی است. کم آبی باعث چین و چروک های زودرس می شود و پوست را متخلخل می کند. نوشیدن آب با معده خالی جریان خون را تنظیم کرده و کیفیت پوست را بهبود می بخشد. همچنین به دفع سموم از بدن کمک می کند و پوست را درخشان می کند.

۲. آب موهای شما را احیا می کند

همچنین نوشیدن آب زیاد باعث سلامت و براق شدن موها می شود. آب تا یک چهارم مو را تشکیل می دهد و بنابراین دریافت ناکافی آب می تواند تار مو را شکننده و ضعیف کند. مصرف منظم آب باعث بهبود و افزایش کیفیت مو می شود.

۳. آب از سنگ کلیه جلوگیری می کند

نوشیدن آب با معده خالی از تشکیل سنگ کلیه جلوگیری می کند. همچنین از عفونت مثانه جلوگیری می کند. آب اسیدها را رقیق می کند و از تشکیل سنگ در کلیه جلوگیری می کند.

۴. آب سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند

نوشیدن آب فراوان تمام سموم را دفع می کند و از انتشار عفونت در بدن جلوگیری می کند. این در نهایت سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و بدن را از انواع عفونت ها دور نگه می دارد.

۵. آب باعث کاهش وزن می شود

وقتی صبح ها با معده خالی آب می نوشید تمام سموم را از بدن رها می کنید و این سیستم گوارشی شما را تقویت می کند. کمتر احساس گرسنگی می کنید و پرخوری ها کم می شوند. در نتیجه این کار مانع اضافه وزن با پرخوری می شود.

 ۶. آب انرژی را افزایش می دهد

نوشیدن آب با معده خالی گلبول‌های قرمز خون را تحریک می‌کند تا با سرعت بیشتری جمع شوند، که به خودی خود سطح انرژی بدن را افزایش می‌دهد.

۷. به از بین بردن سموم کمک می کند

نوشیدن آب به طور طبیعی باعث حرکت روده ها می شود. شب ها بدن خودش را ترمیم و سموم را می زداید. وقتی با معده خالی آب می نوشید سموم مضر از بدن خارج شده و بدن سالم و تازه می ماند. نوشیدن مقداری آب به افزایش تولید سلول های عضلانی و سلول های خونی جدیدی کمک می کند.

۸. کمک به کاهش سردرد

چون بخشی از مغز ما را آب تشکیل می دهد بنابراین کمبود آب باعث بروز سردرد می شود، در نتیجه نوشیدن آب با معده خالی می تواند آب مورد نیاز را تامین کند و از بروز سردرد پیشگیری نماید. یکی از دلایل اصلی سردرد عدم مصرف منظم آب است. کم آبی منجر به سردرد می شود. نوشیدن آب نه تنها از سردرد جلوگیری می کند، بلکه بوی بد و سایر مشکلات دندانی را نیز متوقف می کند.

۹. کمک به کاهش یبوست

زمانی که صبح ناشتا، یک لیوان آب ولرم می‌نوشید، دستگاه گوارشتان تحریک و حرکت های گوارشی آن هم بیشتر می‌شود. در نتیجه، امر دفع برایتان آسان‌تر خواهد شد. افزایش مصرف خوراکی‌های حاوی فیبر غذایی هم یکی دیگر از درمان‌های یبوست است.

به همین دلیل هم خوردن خوراکی‌هایی مانند انجیر که علاوه بر فیبر فراوان، دارای مواد محرک دستگاه گوارش برای دفع بهتر است، به افراد مبتلا به یبوست توصیه می‌شود.

نوشیدن آب با معده خالی سنتی است که ژاپنی ها از آن پیروی می کنند. با خرید آب غنی شده از اکسیژن سلامتی را در آغوش بگیرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − دو =