دیسک کمر را چگونه کنترل کنیم؟

اگر به دنبال منبعی هستید که بیشترین اطلاعات حیاتی را در مورد کمردرد ارائه دهد، به جای درستی آمده اید. دانستن اینکه کجا باید نگاه کرد ممکن است دشوار باشد. با خواندن این مقاله نکات و ترفندهای فوق العاده ای را برای کاهش کمردرد خود خواهید یافت.

 

تنظیمات کایروپراکتیک می تواند به کاهش کمردرد کمک کند. کایروپراکتیک ها ستون فقرات را با استفاده از تکنیک های مختلف دستکاری می کنند تا به تراز کردن ستون فقرات کمک کنند و در نتیجه کمردرد را تسکین دهند. برخی از متخصصان کایروپراکتیک از ابزارهایی مانند تفنگ ضربه ای و تحریک الکتریکی استفاده می کنند، در حالی که برخی دیگر تنها به دستکاری فیزیکی متکی هستند. بسیاری از مردم متوجه می شوند که این نوع رویکرد درد کمر آنها را تسکین می دهد.

 

مطمئن شوید که میزان چرخش را به حداقل برسانید، به خصوص اگر چیزی سنگین حمل می کنید. اگر بیش از حد می‌پیچید یا می‌چرخید، ممکن است عضله‌ای را بکشید یا به ستون فقرات خود آسیب بزنید. در صورت امکان، اگر نمی توانید به طور کامل آن را از بین ببرید، میزان پیچش را به حداقل برسانید.

 

برای کمک به تسکین کمردرد ناشی از کشیدگی یا آسیب دیدگی عضلات کمر، به کمر خود استراحت کافی بدهید. عضلات کمر کشیده شده نیاز به استراحت و ریکاوری دارند که روند بهبودی را تسریع می کند. سعی کنید به پشت یا به پهلو دراز بکشید، هر کدام که برای شما راحت تر است. ستون فقرات خود را به درستی در وضعیت طبیعی خود قرار دهید. برخی افراد متوجه می شوند که دراز کشیدن روی سطوح سفت، مانند یک تشک سفت یا یک کف فرش شده، بسیار کمک می کند.

 

برای کمک به کاهش تورم و کاهش کمردرد ناشی از فشار عضلانی، سعی کنید عضلات پشت را فشرده کنید. برای فشرده سازی عضلات آسیب دیده، استفاده از بانداژ الاستیک یا حتی پشتیبان را در نظر بگیرید. عمل فشرده سازی عضلات به کاهش التهاب در عضلات کمک می کند. این به نوبه خود منجر به کاهش درد کمر می شود.

 

اگر کمر درد دارید، با پزشک خود صحبت کنید تا بتوانید تشخیص دهید. پزشک شما ممکن است آزمایشاتی از جمله آزمایش خون انجام دهد و سابقه پزشکی شما را دریافت کند و به همه عوامل دیگری که باید در هنگام ارزیابی وضعیت شما لحاظ شود توجه می کند.

 

کفشی با پاشنه بیش از یک اینچ نپوشید. اگر پاشنه های بلندتر از این پوشیده شود، مرکز ثقل پوشنده جابجا می شود. این باعث فشار و درد کمر می شود. اگر اغلب از کفش های پاشنه بلند استفاده شود، می تواند به درد مزمن تبدیل شود. اگر آنها باید پوشیده شوند، محدود کردن مدت زمان صرف شده در آنها به کاهش احتمال درد و آسیب کمک می کند.

 

جدول وارونگی ابزاری عالی برای کمک به افراد مبتلا به کمردرد است. اساساً شما را وارونه می کند و نیروی گرانش را معکوس می کند و امکان جابجایی ایده آل بدن، وزن و کمر شما را فراهم می کند. بنابراین، می تواند در کاهش علائم کمردرد و اصلاح اجباری کمک کند.

 

اگر از کمردرد رنج می برید حتما کفش های کتانی یا کفش راحت بپوشید. راه رفتن با پاشنه یا سایر کفش‌های ناراحت‌کننده می‌تواند باعث راه رفتن نامناسب و شروع یا افزایش کمردرد شود. سعی کنید کفش های کتانی بخرید که مناسب باشند و زیره آن لاستیکی باشد تا بهترین پشتیبانی را داشته باشید.

 

کمردرد هم از نظر جسمی و هم از نظر احساسی می تواند ناتوان کننده باشد. ثابت شده است که یوگا درد، استفاده از داروهای مسکن و ناتوانی را کاهش می دهد. یوگا انعطاف پذیری و قدرت را توسعه می دهد و تعادل را در بدن ایجاد می کند. وقتی بدن از تعادل خارج می شود، نتیجه آن درد است.

 

اگر اغلب پس از خواب با کمردرد از خواب بیدار می شوید، ممکن است لازم باشد یک تشک جدید را در نظر بگیرید. تشکی که خیلی نرم یا قدیمی است حمایت کمی از پشت دارد و می تواند علت سفتی باشد. قرار گرفتن پشت در وضعیت نامناسب به مدت هشت ساعت در هر شب می تواند به راحتی درد زیادی ایجاد کند.

 

باید بدانید که خواب مناسب می تواند به شما کمک کند تا از شر کمردرد خلاص شوید، اما مهمتر از آن موقعیتی است که در آن می خوابید. مطمئن شوید که در حال چرخش نیستید و مطمئن شوید که بدن شما در هنگام خواب به درستی در یک راستا قرار دارد. یک بالش عالی و یک تشک راحت به شما کمک می کند تا از کمردرد جلوگیری کنید.

 

اگر می خواهید از شر کمردرد خلاص شوید، آرام کردن کمر به اندازه کافی خوب نیست. شما باید تمام بدن خود را آرام کنید. از آنجایی که عضلات پشت شما بسیار بزرگ هستند و به هر گروه عضلانی دیگری متصل هستند، تنش در عضلات ساق پا یا شانه‌های شما می‌تواند باعث تداوم و حتی تشدید کمردرد شود.

 

پرهیز از الکل به طور کلی برای کسانی که درد دارند توصیه می شود، اما یک یا دو لیوان شراب قرمز ممکن است به کاهش درد کمک کند و مزایای سلامتی دیگری را ارائه دهد، البته تا زمانی که زیاده روی نکنید. شراب ماهیچه های شما را شل می کند و همچنین به عنوان کمک کننده به خواب کمک می کند. می تواند دقیقا همان چیزی باشد که برای غلبه بر کمردرد به آن نیاز دارید.

 

همیشه مطمئن شوید که مقدار زیادی آب در طول روز می نوشید. هرچه آب بیشتری بنوشید، پشت شما به جای سفت شدن، مایع بیشتری خواهد داشت. آب همچنین ارتفاع دیسک های بی مهرگان را که ضربه گیرهای طبیعی بدن شما هستند، افزایش می دهد، بنابراین شما واقعاً می خواهید آنها برای شما کار کنند!

 

راه هایی بیابید که فعالیت های کاری روزانه خود را فعال تر کنید! روی یک هدست تلفن سرمایه گذاری کنید تا بتوانید در طول یک کنفرانس تلفنی در دفتر خود قدم بزنید. به جای برداشتن تلفن، به سمت دفتر کسی بروید. این تغییرات عادت شما را از صندلی خود بلند می کند و کمردرد زیادی را در این روند تسکین می دهد.

 

تا جایی که می توانید موقعیت ها را تغییر دهید. نشستن یا ایستادن در یک وضعیت برای مدت طولانی می تواند محرک مهمی برای کمردرد باشد. در عوض، آن را تغییر دهید. راه هایی را برای انجام فعالیت هایی که معمولاً باید در موقعیت های راکد به روش های مختلف انجام شوند، پیدا کنید! بسیاری از فعالیت های اداری شما را می توان به گونه ای تنظیم کرد که برای وضعیت بدن شما مفیدتر باشد.

 

در خاتمه، شما می‌خواستید منبعی پیدا کنید که نه تنها حجم زیادی از اطلاعات را ارائه کند، بلکه توصیه‌های تخصصی را نیز ارائه دهد که بتوانید با اطمینان از آن استفاده کنید. در حالت ایده‌آل، می‌توانید از این توصیه استفاده کنید و زندگی شادتری داشته باشید، یا بدون کمردرد در آینده یا با روش‌هایی برای درمان شرایط فعلی.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 − 2 =